Nr 79, Salon Parijs 1847 'de melkzusters'. Twee rondlopende jonge meisjes. De een woont in de stad, de ander op het veld.Deze is gekroond met bloemen.Al wandelend worden ze onderling. Sierlijk en gekooid... Complete saloncatalogus 1847 A.H Delavnay.
127 cm x 87 cm Olieverf op canvas.
Jean-Bapiste Barrelon komt uit een familie van slotenmakers, oorspronkelijk uit Saint-Chamond (Loire). Hij studeerde aan de School of Fine Arts in Lyon waar hij een zilveren medaille won in de schilderklas van Claude
Daarna verbleef hij enkele jaren in Parijs waar hij leerling was van de schilder Charles Gleyre (1806 - 1874) en volgde vanaf 1845 een opleiding bij de glasschilder Alexandre Mauvernay (1810-1898) die in Saint-Galmier (Loire) woonde. Hij exposeerde een schilderij op de Salon van 1847, The Milk Sisters, en vervolgens van 1848: The Virgin, the Child Jesus and Saint John [3].
De kerk van Boisset-lès-Montrond heeft een schilderij dat Sint-Jozef en het Kindje Jezus voorstelt, gesigneerd Barrelon en gedateerd 1846[4].
Zeven jaar later, in 1851, bundelt hij zijn krachten met Antoine Bessac en de bloemenschilder Joséphus Veyrat om zijn eigen glas-in-loodbedrijf op te zetten in Grigny, ongeveer tien kilometer van Lyon. Antoine Bessac werd zijn partner in 1859. De kartonnier Figuière werkte met hem samen in 1859, vervolgens François Danzas in 1864. Zijn atelier was in Grigny, rond 1852-1855, en zijn adres in Lyon was 122, rue Saint-Georges[5]. Deze vereniging zou elf jaar later worden ontbonden. Jean-Baptiste Barrelon was toen de enige ondertekenaar van de glas-in-loodramen die hij vanaf 1864 produceerde. Hoewel zijn hoofdactiviteit in de regio van Lyon en in het westen, in het Loire-departement, werd uitgeoefend, breidde hij zijn veldactie uit door te werken in landen zoals zoals Ierland, Italië en zelfs Nieuw-Caledonië.
Zijn bedrijf werd op 19 juni 1878 overgenomen door een van zijn werknemers, Georges Nicolas Dufêtre.
Vanwege de grootte is dit moeilijk te verzenden en moet het worden verzonden in een speciaal gemaakte houten kist die duur is. Als de koper een goedkoper alternatief kan vinden, zal ik er alles aan doen om te helpen. Ik ben in 56150 Frankrijk.
Meer informatie:
http://www.catawiki.nl