Am General M998A1 HUMVEE * YOUNGTIMER !! (bj 1994)

€ 29.500

Prijs:
€ 29.500
Hoogste bod:
Nog niet geboden
Sinds:
Gisteren
Gezien:
18 keer
Adverteerder:
Autobedrijf Jos Priem BV
Plaats:
VINKEVEEN
Telefoon:
0297778494
Activiteit:
13 jaar actief op Marktnet
am general M998A1 HUMVEE * YOUNGTIMER !!

Algemene informatie
Carrosserievorm: Terreinwagen (grijs kenteken)
Bouwjaar: sep. 1994
Modeljaar: 2025
Tellerstand: 44.819 km
Kleur: Grijs
Kenteken: VKS-99-F

Technische informatie
Vermogen: 125 kW (170 PK)
Aantal cilinders: 8
Motorinhoud: 6.500 cc
Brandstofsoort: Diesel
Transmissie: 3 versnellingen, Automaat

Gewichten
Ledig gewicht: 2.470 kg
Laadvermogen: 1.030 kg
GVW: 3.500 kg

Interieur
Interieur: Groen, Stof
Aantal zitplaatsen: 4

Milieu
Emissieklasse: Euro 1

Onderhoud
APK: gekeurd tot apr. 2027

Financiële informatie
BTW: De getoonde prijs is exclusief BTW
BTW/marge: BTW verrekenbaar voor ondernemers
Motorrijtuigenbelasting: € 257 per kwartaal

Wat je hier ziet, is een originele AM General High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle, ofwel een HMMWV. En omdat dat nu niet bepaald een pakkende afkorting is, staat ie beter bekend als Humvee. En nee, het is dus géén Hummer – dat was de merknaam die werd gebruikt voor de ‘burgerversies’, die uiteindelijk werd verkocht aan GM. Nu ben je helemaal bij over de AM General Humvee.

In de late jaren ’70 wilde het Amerikaanse leger één auto die de M151 uit de jaren 50 en een aantal grotere legerauto’s kon vervangen. Er werd een wensenlijstje opgesteld en drie bedrijven – AM General, Chrysler en Teledyne Continental – werden uitgenodigd om een aantal prototypes te bouwen om mee te testen. En in maart 1983 sleepte AM General een contract voor vijf jaar binnen, om er 55.000 exemplaren van te gaan bouwen.

De AM General Humvee werd voor het eerst ingezet in Panama in 1989 en is op diverse plekken over de hele wereld nog altijd in actieve dienst. Er zijn uiteindelijk 281.000 exemplaren van gebouwd, in minstens 17 verschillende versies.

Snelste Pastoor
De Humvee op deze foto’s is het eigendom van Don Wickstrom, ook wel bekend als Fastest Pastor, en het kan goed dat je hem eerder in dit magazine bent tegengekomen. Hij kocht de auto direct van het leger. Deze Humvee heeft gediend in Afghanistan, Iran en Irak, en kreeg begin 2000 in het kader van het ‘HMMWV Recapitalization’-programma een nieuwe bestemming. Vanaf dat moment gebruikte men het als trainingsvoertuig in Amerika Een heel leven achter de rug, dus.

Zijn kloppend hart is een Detroit Diesel V8 die toen hij nieuw was zo’n 160 pk leverde. Hij weegt rond de 2,5 ton, is 1,8 meter hoog, dik 2 meter breed en 4,6 meter lang, en kan eh… 4 personen vervoeren. Hij heeft een theoretische topsnelheid van 113 km/u, maar ook toen ik mijn voet op het gaspedaal blééf houden, tikte ik met moeite de 100 km/u aan met de AM General Humvee.

AM General Humvee interieur aan boord
Toch, er is vierwielaandrijving, onafhankelijke ophanging, en er zijn portaalassen die zorgen voor een bodemvrijheid van 410 millimeter en geweldige capaciteiten in het terrein. Humvees hebben ook een sperbaar centraal differentieel en de schijfremmen zitten ‘binnenboord’, terwijl de carrosserie op een stalen frame is gemonteerd, en de motor hoog bovenin tot in het gebied van de cabine is gemonteerd, om de techniek zo goed mogelijk te beschermen tegen van alles en nog wat.

Dat betekent dat iedere inzittende op een andere manier en/of hoogte in de Humvee zit. Don heeft ook echte deuren gemonteerd, hoewel het stoffen dak gewoon blijft. De zitpositie is alleszins acceptabel, de gordels werken nog gewoon, en we kunnen ons niet voorstellen dat wij...

Meer informatie:
https://voorraad.autodatawheelerdelta.nl/occasion/am-general/m998a1/humvee-youngtimer/occ20527586-caa42111

Advertentienummer: 95008147