Jaguar E-Type Series 3 V-12 Roadster

€ 124.500

Prijs:
€ 124.500
Sinds:
3 maanden+
Gezien:
7 keer
Adverteerder:
Bloemendaal Classic & Sportscars
Plaats:
RIJSSEN
Telefoon:
0651991580
Activiteit:
3 jaar actief op Marktnet
Jaguar E-Type Series 3 V-12 Roadster

Algemene informatie
Merk: Jaguar
Model: E-Type Series 3 V-12 Roadster
Carrosserievorm: Cabriolet
Bouwjaar: jun. 1974
Tellerstand: 37.933 km

Technische informatie
Vermogen: 203 kW (276 PK)
Aantal cilinders: 12
Motorinhoud: 5.343 cc
Brandstofsoort: Benzine
Transmissie: Automaat

Interieur
Aantal zitplaatsen: 2

Financiële informatie
BTW/marge: BTW verrekenbaar voor ondernemers
Motorrijtuigenbelasting: geen

VERKOOPINFORMATIE
De levensloop van deze prachtige Jaguar E-type Series III V-12 Roadster begint met de eerste aflevering op 27 december 1974 in Dallas USA. De eerste eigenaar bezit de fraaie cabrio maar liefst 20 jaar en verkoopt hem in 1994 aan de tweede eigenaar uit Scotland. Blijkens veel facturen en documenten is er door hem ook veelvuldig gebruik van gemaakt bij zijn andere woning in Frankrijk. In 2000 volgt de derde en Nederlandse eigenaar en in 2015 de vierde en tevens Nederlandse eigenaar. Deze man is een goede relatie van ons en heeft meerdere Jaguars in zijn bezit. Hij vroeg ons de E-type te verkopen nadat hij eerst zeer uitgebreid de puntjes op de i had gezet. Dit werd in nauw overleg gedaan en grotendeels ook uitgevoerd door een vooraanstaande Jaguar specialist en privé monteur van een van de grootste Jaguar verzamelaars.

De E-type was door zijn afkomst uit de droge USA in een perfecte conditie qua carrosserie, dus geen roest en ook geen enkel spoortje van eerdere plaatwerkreparaties! Ze zijn er dus toch nog, de originele klassiekers! Wel was de lak aan een vakkundige opknapbeurt toe. Vele foto’s getuigen van dit traject met een fantastische eindresultaat.

Ook werd de wielophanging onder handen genomen en is de gehele motor uitgebreid gecontroleerd en waar nodig voorzien van nieuwe pakkingen, keerringen, snaren, filters en oliën. Ook zijn de carburateurs volledig gereviseerd. Achteraf gezien was zo’n uitgebreide motorcontrole misschien overbodig, maar als je zoals de eigenaar dat graag wilde, 100% zekerheid wilt hebben, zul je toch het een en ander los moeten halen en checken. Voor ons als verkopende partij des te fijner omdat we nu met een gerust gevoel de auto kunnen leveren en weten dat het allemaal goed in orde is.

Om even aan te geven hoe precies een en ander is uitgevoerd: er was bijvoorbeeld door de derde eigenaar recentelijk een nieuwe softtop gemonteerd, maar deze viel qua afwerking niet in de smaak bij de vierde eigenaar en hij liet deze door de beste specialist van Nederland weer vervangen. Het dak is nu wel supermooi geworden met prachtige passingen en is gemaakt van de beste kwaliteit mohair.

Alle werk werd uitgevoerd met maar één doel; de E-type weer op de best mogelijke manier aan een volgende liefhebber doorgeven om hem of haar er nog vele jaren onbezorgd van te laten genieten. Wij zijn blij dit te mogen verzorgen want het komt niet vaak voor dat een auto van dit kaliber voorbij komt. Want als alles vanaf nieuw zeer compleet gedocumenteerd is, alle eigenaren bekend zijn, de auto in een absolute topstaat is qua uiterlijk en techniek en we hier spreken over een van de meest iconische auto’s uit de Engelse automobielgeschiedenis, dan kan het niet anders of een echte liefhebber schat dit op waarde en weet de weg naar Rijssen te vinden. Voor de zakelijk aanschaf is het nog zeer interessant te weten dat het een BTW auto betreft.

TECHNISCHE INFORMATIE
Motor: V 12
Carburatie: 4 x 175CD Stromberg carburateurs
Cilinderinhoud: 5343 cc
Vermogen: 276 pk. bij 5850 t/pm.
Koppel: 408 Nm. bij 3600 t/pm.
Topsnelheid: 241 km/h 0-100 km/h: 6.5 sec.
Gewicht: 1550 kg
Versnellingsbak: automaat...

Meer informatie:
http://www.bloemendaalcs.nl

Advertentienummer: 80131158