"Pride and Prejudice" van Jane Austen en ziek. door CE Brock
Macmillan, London - uitgave 1907 - 15cmx13cm - conditie: goed, in originele gedecoreerde band met wat slijtage aan platten en rug, compleet met alle illustraties.
Zeldzame ongebruikelijke bindingsvariant
Pride and Prejudice is een zedenroman uit 1813 van Jane Austen. De roman volgt de karakterontwikkeling van Elizabeth Bennet, de dynamische hoofdrolspeler van het boek die leert over de gevolgen van overhaaste oordelen en het verschil gaat waarderen tussen oppervlakkige goedheid en werkelijke goedheid.
De heer Bennet, eigenaar van het landgoed Longbourn in Hertfordshire, heeft vijf dochters, maar zijn eigendom is in beslag genomen en kan alleen worden overgedragen aan een mannelijke erfgenaam. Zijn vrouw heeft ook geen erfenis, dus zijn familie dreigt na zijn dood arm te worden. Het is dus absoluut noodzakelijk dat ten minste één van de dochters goed trouwt om de anderen te ondersteunen, wat een motivatie is die de plot drijft.
Pride and Prejudice staat consequent bovenaan de lijst van "meest geliefde boeken" onder literatuurwetenschappers en het lezerspubliek. Het is een van de meest populaire romans in de Engelse literatuur geworden, met meer dan 20 miljoen verkochte exemplaren, en heeft veel afgeleiden in de moderne literatuur geïnspireerd. Al meer dan een eeuw lang hebben dramatische aanpassingen, herdrukken, onofficiële sequels, films en tv-versies van Pride and Prejudice de gedenkwaardige personages en thema's van de roman uitgebeeld, waarmee ze een groot publiek hebben bereikt.
Meer informatie:
http://www.catawiki.nl