Dit is een van de weinige lenzen met pre-serienummers gemaakt door de nieuwe onafhankelijke EH Hermagis vóór 1856, toen hij serienummers op zijn lenzen introduceerde. Gegevens over deze lens (gewone petzval maat nr.9) voeg ik bij uit het uitstekende boekje van Pont et Princelle. Ik sluit ook een websitethread bij over de zeer vroege Hermagis-lenzen op het Large Format Photography Forum. De meeste pre-seriële lenzen die bekend zijn, hebben precies deze maat nr. 9.
De lens is intact, ondanks 168 jaar!
De koperen flens is verloren gegaan, samen met de sluitringen die op de centrale openingbuis passen - rode lijn op foto's.
De achromat heeft de randschrift met Oost-Indische inkt inclusief de "nog te begrijpen" cijfers! De achterste concave/convexe lens heeft dezelfde markeringen.
De staat van het glas is alleen typerend voor 19e eeuwse optiek.
Er is een kleine randverkleuring van de balsem in de achromat. De dubbel dunne bi-convex heeft 3 kleine schaalverliezen, de schade is beperkt tot de uiterste rand. Er zijn nogal wat wrijfsporen op de oppervlakken, maar de lens produceert heldere beelden.
450g.
Meer informatie:
http://www.catawiki.nl