Maak wonderschone macro-foto's van een afstandje met de Carl Zeiss ZE Milvus 100/2.0. Hiermee hoef je niet meer met je neus op een insect of vlinder te zitten, waardoor je ze rustig kunt fotograferen zonder ze weg te jagen. Daarnaast kan je deze macrolens inzetten voor portretten en bijzondere beeldcomposities. Dankzij het diafragma van f/2.0 en de lenscoating die beeldspiegelingen en schitteringen tegen gaat, presteert de 100/2 ook in donkere omstandigheden op hoog niveau.
Met de 100/2.0 kan je heel precies en nauwkeurig scherpstellen en dit objectief heeft een minimale scherpstelafstand van 44 centimeter. Scherpstellen gaat vloeiend en alle aanpassingen zie je direct op je zoeker of op je scherm. Hierdoor krijg alle creatieve vrijheid om te focussen waarop jij wilt, of dat nu het grote geheel is, of een klein detail. Een handig detail is dat de focusschaal zowel in meter als in feet aangegeven is, zodat je nog preciezer kunt werken. Verder zijn de Milvus objectieven voorzien van een anti-reflectiecoating, waardoor indirect dicht tegengegaan wordt. Ook minimaliseert de speciale lak kleurafwijkingen en lensfouten.
Doordat de 100/2.0 bestand is tegen stof en spatwater, kan je dit objectief ook makkelijk gebruiken voor druppelfotografie of in een vochtige of stoffige omgeving. De behuizing is volledig van stevig metaal gemaakt. Een ander groot voordeel is het grote focusbereik en de stille instelling van het diafragma. Hiermee kun je eenvoudig video-opnamen maken, zonder dat je het geluid van het diafragma op de opname hoort. Daarnaast kun je het diafragma traploos en daardoor heel precies instellen tijdens het filmen.
Meer informatie:
https://www.cameraland.nl/carl-zeiss-milvus-100mm-f-2-0-zf-2-nikon-f