Om je reisbagage zo licht mogelijk te houden, heeft Gitzo de Traveler series ontwikkeld. De GK1545T Traveler Kit + GH1382TQD Balhoofd neem je, met zijn gewicht van 1,45 kilogram en opgevouwen lengte van 42,5centimeter eenvoudig mee op avontuur. Deze set bestaat uit de GK1545T Tripod en het GH1382TQD Balhoofd.
Met verschillende technieken heeft Gitzo de Traveler licht en compact gehouden. De poten met vier secties vouwen zich rond het balhoofd, waardoor de gevouwen lengte beperkt blijft. Ook bespaar je ruimte met de vervangbare rubberen voeten en de compacte Traveler G-lock vergrendelingen. Verder heeft Gitzo Carbon eXact tubing toegevoegd aan de onderste pootsecties, zodat hij lichter, maar ook stijver is. Hierdoor krijg je minder last van trillingen. Volledig uitgeschoven heeft de GK1545T Traveler kit een lengte van 163,5 cm. Dichter op de grond fotograferen kan vanaf 32,5 cm. In totaal kun je op dit statief zo'n 10 kilo aan camera kwijt, met een lens tussen de 135mm en 200 mm. Een extra is de meegeleverde schouderriem, waardoor je hem onderweg eenvoudig om je schouder hangt.
Het GH1382TQD Center Bal hoofd Traveler Series 1 past perfect op deze set: ze passen tussen de poten van de tripod. Ook is dit balhoofd voorzien van een pan-slot, waarmee je de camera eenvoudig 360 graden draaien, waardoor je prachtige panoramabeelden krijgt. In deze set is een snelkoppelplaat inbegrepen. Als je wilt kun je de GH1382TQD eenvoudig verwijderen om andere statiefkoppen op de tripod te zetten.
Meer informatie:
https://www.cameraland.nl/gitzo-gk1545t-82tqd-traveler-kit-series-1